حمل و نقل عمومی در کوالالامپور، مالزی | برین پرواز قرن  

منو
 


مکان های دیدنی مشابه

تورهای مرتبط

خاطرات سفر اخیر

حمل و نقل عمومی در کوالالامپور، مالزی

   از ۰ رای

حمل و نقل عمومی در کوالالامپور، مالزی

سیستم حمل و نقل عمومی در قیمت تور ارزان کوالالامپور به لطف شبکه عظیم اتوبوس، قطارهای مسافری شهری و تاکسی‌هایی که گردشگران تور ارزان قیمت و لحظه آخری کوالالامپور را در همه نقاط شهر جابجا می‌کنند، بسیار متنوع و کارآمد است.سیستم حمل و نقل قیمت تور ارزان کوالالامپور در «دره کلانگ» (Klang Valley) از زیرساخت‌ چندگانه بسیار پیشرفته‌ای برخوردار است.تور کوالالامپور لحظه آخری به عنوان پایتخت مالزیدر این زمینه در کل کشور بی‌رقیب است، چرا که علاوه بر یک شبکه ریلی یکپارچه، دارای یکی از بلندترین سیستم‌های مترو اتوماتیک فاقد راننده در جهان است که خط «کلانا جایا» نام دارد.

قیمت تور ارزان کوالالامپور شهری بسیار مدرن و شلوغ با مناظر دیدنی متعدد، رستوران‌های شیک، قهوه خانه‌های جذاب، بازارهای خیابانی، فروشگاه‌های بزرگ، هتل‌های لوکس پنج ستاره و ... است. البته باید به ترافیک وحشتناک و سنگین این شهر در ساعات اوج رفت و آمد نیز اشاره کنیم، هر چند اکثر گردشگران ترجیح می‌دهند با پای پیاده به مقصد خود برسند. با این حال به عنوان یک گردشگر باید از سیستم حمل و نقل عمومی شهر به خصوص مونوریل، قطار سبک شهری (LRT) و قطار شهری مطلع باشید. در ادامه بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

قطار کلیا اکسپرس

کوالالامپور

قطار کلیا اکسپرس (KLIA Ekspres) یکی از راحت‌ترین راه‌های سفر از مرکز شهر قیمت تور ارزان کوالالامپور به دو فرودگاه اصلی آن و بالعکس است. این قطار فرودگاهی یک‌سره مجهز به سیستم تهویه بوده و علاوه بر صندلی‌های راحت، دارای بخش انبار چمدان و وای‌فای پر سرعت است. در ساعات اوج شلوغی هر ۱۵ دقیقه و در روزهای شنبه هر ۲۰ دقیقه فعالیت دارد و سفر بین پایانه حمل و نقل کی.ال سنترال و کلیا (فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور) حدود ۲۸ دقیقه و تا کلیا ۲ نیز ۳۲ دقیقه زمان می‌برد. حرکت اولین قطار از کلیا در ساعت ۵ صبح و آخرین قطار ساعت ۱ بامداد است، در حالی که اولین قطار کی.ال سنترال ساعت ۵ صبح و آخرین قطار ۴۰ دقیقه بامداد خواهد بود.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

کوالالامپور

در صورتی که می‌خواهید روزهای جمعه و یکشنبه از قطار استفاده کنید، در جریان باشید که از ساعت ۶ الی ۹ و ۱۶ الی ۲۲ بسیار شلوغ است. اما در ساعات ۵ الی ۶ صبح، ۹ الی ۱۶ و همینطور ۲۲ تا ۱۲ شب از میزان شلوغی کاسته می‌شود. تمامی قطارها بعد از نیمه شب هر ۳۰ دقیقه توقف دارند.

کوالالامپور

ایستگاه قطار کلیا اکسپرس در کلیا در سطح ۱ قرار گرفته، در حالی که در کلیا ۲ در محدوده مرکز خرید « Gateway@KLIA۲» است.در قیمت تور ارزان کوالالامپور برای تهیه بلیط به پیشخوان اصلی بروید یا از کیوسک فروش بلیط که در هر دو فرودگاه وجود دارد، استفاده کنید. زمانی که به کی.ال سنترال رسیدید، بهتر است از مونوریل، تاکسی یا قطار سبک شهری استفاده کنید.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

کوالالامپور

کلیا اکسپرس همچنین خدمات تا درب منزل یا هتل های مالزی را به مشتریان ارائه می‌کند، این خدمات وی آی پی شامل خوشامدگویی در محل دریافت چمدان‌ها، باربری که شما را تا ایستگاه کلیا اکسپرس به سمت کی.ال سنترال همراهی می‌کند و یک لیموزین اختصاصی است که شما را به مقصد می‌رساند.

 

مطالب پیشنهادی: 

 

کوالالامپور

از خدماتی که خطوط هوایی نظیر مالزی ایرلاینز، کتی پاسیفیک ایروِیز (Cathay Pacific Airways) و مالیندو ایر (Malindo Air) برای رفاه حال گردشگران قیمت تور ارزان کوالالامپور ارائه می‌کنند، می‌توان به خدمات ثبت نام پرواز در کی.ال سنترال اشاره کرد. اگر از این ایستگاه قصد حرکت به فرودگاه را دارید، می‌توانید بلیط قطار تهیه کرده، بعد به پیشخوان سالن خروج کلیا اکسپرس مراجعه کنید که در ترمینال کی.ال سیتی ایر قرار دارد و بلیط هواپیمای خود را اوکی کنید. به این ترتیب وقتی به فرودگاه می‌رسید می‌توانید چمدان‌های خود را تحویل داده و با خیال راحت سوار هواپیما ‌شوید.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

قطار سبک شهری

کوالالامپور

قطار سبک شهری قیمت تور ارزان کوالالامپور معروف به LRT یک سرویس حمل و نقل عمومی است که در دو مسیر اصلی یعنی خط کلانا جایا LRT و خط آمپانگ LRT حرکت می‌کند. خط کلانا جایا LRT با ۲۷ کیلومتر طول از شمال به جنوب کشیده شده که بین کلانا جایا (که ۱۷ کیلومتر با مرکز کوالالامپور فاصله دارد) و گومباک (در فاصله ۱۶ کیلومتری از مرکز شهر) قرار دارد.

کوالالامپور

در عین حال خط آمپانگ به دو مقصد مجزا با مسیرهای ۲۰ و ۱۱ کیلومتری تقسیم می‌شود که هر دو از ایستگاه سنتول تیمور LRT در شمال کوالالامپور آغاز می‌شوند، خط ۲۰ کیلومتری به سری پتالینگ در جنوب منتهی شده و خط دیگر به آمپانگ در حومه شرقی شهر می‌رسد. زمان شروع به کار این قطارها از ساعت ۶ صبح تا ۱۲ شب است و هر ۱۵ دقیقه یک قطار عبور می‌کند. اوج شلوغی در ساعات ۷ الی ۹ و ۱۷ الی ۱۹ است که کارمندان برای برگشت به منزل از این مسیرها استفاده می‌کنند.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

مونوریل

کوالالامپور

مونوریل قیمت تور ارزان کوالالامپور یک شبکه قطار واقعا ساده و عالی است که بین مرکز حمل و نقل اصلی شهر، کی‌.ال سنترال و تی تی وانگسا (Titiwangsa) در مرکز کی‌.ال فعالیت می‌کند. خط آهن اصلی در داخل شهر شامل ۱۱ ایستگاه در مسافت ۱۱ کیلومتری است.

کوالالامپور

زمان فعالیت مونوریل ۶ صبح تا ساعت ۲۴ است و در ساعات اوج شلوغی در هر پنج دقیقه یک مونوریل عبور می‌کند، هر چند در بقیه ساعات به ۱۲ دقیقه هم می‌رسد. هزینه سفر با مونوریل از ۱۲۰۰ تومان شروع می‌شود، البته می‌توانید ژتون‌هایی را از دستگاه‌های مخصوص بخرید که قبل از ورود به ایستگاه قطار باطل می‌شود.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

قطار اتوماتیک

کوالالامپور

قطار کاملا اتومات کوالالامپور MRT SBK یک وسیله نقلیه عمومی حمل و نقل عمومی است که مرکز شهر را به نقاط مختلف قیمت تور ارزان کوالالامپور متصل می‌کند. این خط در مسیر ۵۱ کیلومتری خود شامل ۳۱ ایستگاه می‌شود که هر یک از امکاناتی نظیر آسانسور و رمپ برای معلولان، پله برقی، مراکز خدمات مشتری، دستگاه‌های فروش بلیط، اتاق نماز و سرویس بهداشتی برخوردار است.

کوالالامپور

در ضمن مسیر این خط از سونگای بلو (Sungai Buloh) به کاجانگ (Kajang) کشیده شده که گردشگران قیمت تور ارزان کوالالامپور می‌توانند از دستگاه‌های فروش بلط مستقر در تمامی ایستگاه بلیط خود را خریداری کنند. این قطار هر روز کار خود را از ساعت ۶ صبح آغاز می‌کند، اما ساعت پایان کار قطار به ایستگاه‌ها بستگی دارد. به طور کلی ایستگاه‌های MRT از دوشنبه تا جمعه در نیمه شب و در آخر هفته در ساعت ۲۳ تعطیل می‌شوند.

کوالالامپور پایتخت مالزی به لطف جاذبه‌های متعدد تاریخی و گردشگری توانسته گردشگران زیادی را از اقصی نقاط دنیا به قیمت تور ارزان کوالالامپور جذب کند، در این بین نمی‌توان از سیستم حمل و نقل عمومی مدرن آن حرفی نزد.

سیستم حمل و نقل عمومی کوالالامپور از بخش‌های متعددی نظیر فرودگاه، قطارهای شهری، قطار اکسپرس، مونوریل، اتوبوس، خودرو و غیره تشکیل شده که در این مقاله سعی شده برخی از آن‌ها را به شما معرفی کنیم، پس با ما همراه باشید.

فرودگاه

کوالالامپور

فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور (KLIA) در ۷۵ کیلومتری مرکز شهر، در سپانگ (Sepang) قرار دارد. این فرودگاه که یکی از مهم‌ترین مراکز حمل و نقل هوایی آسیای جنوب شرقی به شمار می‌رود، شامل ساختمان اصلی ترمینال و ساختمان ماهواره است. با توجه به معماری عالی، تکنولوژی مدرن و فرهنگ غنی مالزیایی، در زمره یکی از پنج فرودگاه برتر دنیا قرار دارد.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

این فرودگاه با یک قطار سریع‌السیر به شهر وصل می‌شود، هر چند با خودرو نیز امکان رفتن به شهر وجود دارد که حدود یک ساعت زمان می‌برد. ایر لاینز و ایرآسیا مالزی دو اپراتور اصلی کلیا هستند و پروازهای بین‌المللی زیادی در این دو ترمینال صورت می‌گیرد.

کوالالامپور

امکانات ترمینال اصلی شامل سالن استراحت لاکچری، انواع رستوران، محوطه بازی کودکان و مغازه‌های معاف از مالیات است. هواپیماهای بین‌المللی در ساختمان ماهواره فرود می‌آیند و بعد مسافران با قطار مخصوص به گیت ۵ ترمینال اصلی منتقل می‌شوند. پروازهای دیگر در ترمینال داخلی فرود می‌آیند.

کوالالامپور

برای این که از فرودگاه به شهر بروید، گزینه‌های متعددی پیش روی شما است؛ اگر به یک جابه‌جایی لوکس فکر می‌کنید، می‌توانید لیموزین را انتخاب کنید که با سیستم کوپنی کار می‌کنند، پس باید کوپن را از باجه‌های مربوطه در ورودی اصلی سطح ۳ در ترمینال اصلی تهیه کنید. سوار لیموزین شده، کوپن را به راننده بدهید.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

کوالالامپور

کلیا اکسپرس (KLIA Ekspres) سریع‌ترین و راحت‌ترین راه سفر به شهر و از شهر به فرودگاه است. این جابه‌جایی فقط ۲۸ دقیقه طول می‌کشد و در ساعات اوج شلوغی هر ۱۵ دقیقه یک قطار حرکت می‌کند که در سایر ایام هر ۲۰ دقیقه است. برای سوار شدن به این قطار به سطح ۱ بروید و به راحتی به مرکز قیمت تور ارزان کوالالامپور سفر کنید، قیمت بلیط یک طرفه ۵۵ هزار تومان و دو طرفه ۱۰۰ هزار تومان است.

اپراتورهای متعددی نظیر آویس، اوریکس و غیره در زمینه کرایه ماشین فعال هستند. شرکت‌های بزرگ و کوچک هر یک مزایای خود را دارند که باید بر اساس آن ماشین کرایه کنید. هر چه مسیر شما طولانی‌تر باشد، نرخ کرایه تخفیف می‌خورد. پروتون ویرا (Proton Wira) معمولا ارزان‌ترین و رایج‌ترین خودروی کرایه‌ای است.

کوالالامپور

اتوبوس نیز یکی دیگر از وسایل حمل و نقل در قیمت تور ارزان کوالالامپور است که فقط مختص جابه‌جایی از کلیا به کلیا ۲ و بالعکس است. این اتوبوس‌ها در سطح ۲ ساختمان ترمینال اصلی هستند.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

این فرودگاه به شدت مناسب افراد معلول است، علاوه بر رمپ‌ها، آسانسورها، سرویس‌های بهداشتی و پیاده‌رو استاندارد بیرون فرودگاه، کلیه خدمات و امکانات آن برای این منظور تجهیز شده‌اند. حتی خدمات حمل و نقل کلیا نیز به تجهیزات مناسب صندلی چرخدار مجهز هستند.

کوالالامپور

رستوران‌های متعددی نیز در این فرودگاه وجود دارد. طبقه دوم ترمینال اصلی یک فود کورت دارد که انواع غذای محلی را با قیمتی مناسب عرضه می‌کند. اکثر کیوسک‌های غذاهای محلی در طبقه سومِ سطح ورودی (Arrival Level) قرار دارند. طبقه چهارم کلیا نیز علاوه بر دفاتر هواپیما نیز یک فوت کورت دارد که با غذاهای محلی و بین‌المللی پذیرای مشتریان است.

 

مطالب پیشنهادی: 

 

اتوبوس

کوالالامپور

اتوبوس‌های قیمت تور ارزان کوالالامپور اکثرا اتوبوس تندرو یا متروباس هستند. دکه اطلاعاتی در ایستگاه اتوبوس سلطان محمد در چاینا تاون وجود دارد که می‌تواند کمک زیادی به شما کند. اتوبوس‌های تندرو به چهار بخش تقسیم می‌شوند: باس بندر (اتوبوس شهر) که در اطراف مرکز شهر فعالیت دارد ، باس اوتاما از مرکز به سمت حومه شهر می‌رود، باس تمپاتان (اتوبوس محلی) در حومه شهر کار می‌کند، باس اکسپرس به نقاط دور دست حومه شهر حرکت می‌کند

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

کوالالامپور

اتوبوس رایگان گو-کی.ال (GO-KL) چهار مسیر مدور در اطراف شهر دارد و ایستگاه‌های آن کی.ال.سی.سی، برج کی.ال، سنترال کی.ال، موزه ملی و میدان مردکا است. در زمان اوج شلوغی هر پنج دقیقه یک اتوبوس عبور می‌کند، در بقیه ایام به ۱۰ تا ۱۵ دقیقه می‌رسد.

هر یک از مناطق خارج از مرکز شهر قیمت تور ارزان کوالالامپور فقط یک ترمینال اتوبوس دارند، ولی مرکز کوالالامپور دارای چهار ترمینال اتوبوس یعنی کی.ای سنترال، کی.ال.سی.سی، مالوری و تی تی وانگسا است. این ترمینال‌ها معمولا در نزدیکی ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی نظیر ایستگاه‌های خط کلانا جایا قرار دارند.

کوالالامپور

متروباس نشنال واید (Metrobus Nationwide) یک شرکت خصوصی در زمینه حمل و نقل عمومی در قیمت تور ارزان کوالالامپور است که در سال ۱۹۹۲ آغاز به فعالیت کرد. متروباس بعد از اتوبوس‌های سریع به عنوان دومین اپراتور بزرگ اتوبوس در کوالالامپور عمل است.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

تاکسی

کوالالامپور

تاکسی‌های قیمت تور ارزان کوالالامپور با رنگ‌های قرمز-سفید، زرد-آبی، سبز یا زرد اکثرا دارای کولر هستند و در ایستگاه‌های تاکسی سراسر شهر صف کشیده‌اند. وقتی برای تاکسی در حرکت دست تکان می‌دهید، فقط در صورتی که شرایط مناسب باشد، توقف می‌کند. این موضوع به خصوص در ساعات اوج شلوغی و روزهای بارانی تشدید می‌شود.

کوالالامپور

متاسفانه برخی رانندگان اطلاعات جغرافیایی ضعیفی دارند و برخی از آن‌ها تاکسی متر استفاده نمی‌کنند. جلوی هتل‌های لوکس و مراکز توریستی شلوغ می‌توانید به وفور این تاکسی‌ها را ببینید، هر چند تاکسی‌هایی که جلوی فروشگاه‌های بزرگ صف کشیده‌اند، دارای سیستم کوپنی هستند و شما باید از پیش کرایه خود را پرداخت کنید که کمی گران‌تر تمام می‌شود.

 

قیمت تور ارزان کوالالامپور

 

کوالالامپور

یکی از ساده‌ترین روش‌های استفاده از تاکسی، دانلود اپلیکیشنی مانند ایزی تاکسی، گرب (Grab) یا یوبر (Uber) است. به طور کلی توصیه می‌کنیم از تاکسی‌هایی استفاده کنید که تاکسی متر دارند تا هزینه‌هایتان گران نشود.

خودرو

کوالالامپور

برای گشت و گذار در شبه جزیره می‌توانید در قیمت تور ارزان کوالالامپور ماشین کرایه کنید، هر چند با توجه به سیستم یک طرفه گیج‌کننده و علائم راهنمایی ضد و نقیض، رانندگی در این شهر خیلی پیچیده و دشوار است. تمامی شرکت‌های بزرگ کرایه ماشین مانند آویس (Avis) و هرتز (Hertz) در کلیا دفتر دارند و معمولا از ۹ صبح تا ۵:۳۰ بعدازظهر ایام هفته و ۹ صبح تا ۱ بامداد روزهای شنبه به گردشگران خدمات می‌دهند.

 

منبع KUALA-LUMPUR LONELYPLANET


تورهای ویژهنظرات کاربران


ثبت نظر

جهت ثبت نظر ابتدا باید به سایت واردشوید.